Jõulukontsert puhkpilliorkestri ja poistekooride koostöös

kontsert

Kutsume kõiki 9. detsembril kell 16 Rakvere Riigigümnaasiumi ja 17. detsembril kell 14 Tallinna Tehnikaülikooli aulasse kontserdile “Jõulu ootel”.

Tuttavad ja armastatud jõululaulud saavad uue hingamise Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri, Virumaa poistekoori ja Tallinna Tehnikagümnaasiumi poistekoori esituses. Kontserdi ainulaadsust lisavad noored ja andekad laulusolistid, kes on kasvanud välja nendest kahest imelisest poistekoorist. Lisaks astub lavale meeshäälteks arenenud noormeestekoor, rikastades veelgi kontserdi helikeelt.

Mitmekülgne programm sisaldab nii Eestist pärit heliloojate kui ka rahvusvaheliselt tuntud autorite loomingut. Kontserdil kõlab Juhan Aaviku, Riho Pätsi, Olav Ehala, Stingi ja Jean Sibeliuse jõululaule.

Vahele pikitud jõuluteemalised muusikapõimikud orkestri esituses pakuvad toredat äratundmist kõigile.

Tule ja saa osa võrratust jõulumuusikast, kus kohtuvad pillimehed ja noored kaunid hääled, puudutades sügavalt hinge ja kandes edasi püha jõuluootuse sõnumit.

Solistid: Anders Maaniit,  Tõnis Sarap, Roland Kuusk, Markus Johannes Kroon, Marten Agor Kroon.

Dirigendid: Elina Kaasik, Diana Mäeväli, Martin Einmann, Andrus Siimon, Tõnis Sarap,  Tarmo Kivisilla.

Piletiks on vaba annetus!

 

Kontsertetendus “TANTSUPALAVIK”

kontsert

Kutsume kõiki kontserdile, 27. mail 2023 kell 18.00 Von Glehni teatrisse!

Kontserdil kõlavad kuumad ladina rütmid, sh parimad palad samba-, mambo-, tangomaailmast teiste kuumade tantsude seas. Esitusele tulevad märgilised teosed, autoriteks Antônio Carlos Jobim, Chuck Rio, George Duke, Victor López, Ástor Piazzolla jt.

Tantsijatena astuvad üles parimad ladinatantsude asjatundjad Dance Act ja Havana Moderna tantsustuudiotest. Orkestrit dirigeerivad Diana Mäeväli ja Tarmo Kivisilla. 

Kontserdil saab kuulata ja vaadata, kuulsaid viise kaasa ümiseda või oskajatena kaasa tantsida. Kirglikud ladina rütmid ei jäta sumedas kevadõhtus kedagi külmaks!

Kontsert on tasuta.

Kutsume talvekontserdile “Lux Aurumque”

kontsert
Pime ja keeruline aeg nõuab valgust. Muusikapalad, mis kontserdil kõlavad, on valitud soovist jagada kuulajatega helidesse valatud kirkust ja helgust. Vahepaladeks orkestrimängijate isiklikud lood ja mälestused pühadest. Muusikavalik on kantud hingedeaja ja suurte pühade vahelisest piirilolemise ja seotuse tundest, mis ikka ja jälle meeltesse kinnistub.
 
Kutsume kõiki puhkpillimuusika austajaid ja meie orkestri fänne 11. detsembril kell 17 Kino Sõpruse saali kontserdile!
 
Kavas muusika heliloojatelt: Hazo, Whitacre, Gjeilo, Sheldon, Grainger jt. Vahetekstide toimetaja ja lavastaja on näitleja Liia Kanemägi.
 
Pilet: 10 EUR 
Osta pilet SIIT või pool tundi enne algust kohapeal.
Kontsert on eelkooliealistele lastele ja pensionäridele TASUTA!
 

Lahkunud on meie kauaaegne dirigent ja orkestrijuhtimise õppejõud Reet Brauer

dirigentkoosseis
Foto: Jüri Kristian

Reedel, 15. juulil lahkus meie seast Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri endine, kauaaegne peadirigent ja orkestrijuhtimise õppejõud Reet Brauer.

Reet Brauer (Raadik) lõpetas 1976. a Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) puhkpilliorkestri dirigeerimise erialal, juhendajaks Helmut Orusaar. Pärast õpinguid töötas ta aastatel 1977-1984 Tallinna Tuletõrjeühingu puhkpilliorkestri dirigendina.

Alates 1985. aastast oli Reet Brauer Tallinna Tehnikaülikooli (varasema nimega Tallinna Polütehniline Instituut) puhkpilliorkestri dirigent ja aastatel 1995-2014 ka selle orkestri peadirigent. 1999. a Vilniuses toimunud Baltimaade XIII üliõpilaste laulu– ja tantsupeol “Gaudeamus 99” oli Reet Brauer puhkpilliorkestrite üldjuht.

Reet Brauer koolitas pea veerandsaja aasta jooksul Tallinna Pedagoogikaülikooli (end. Tallinna Pedagoogiline Instituut, praegu Tallinna Ülikool) muusikakateedris orkestrijuhtimise eriala tudengeid ning koostöös ülikooliga osales aktiivselt ka 1993., 1996. ja 2000. aasta vabariikliku noorte puhkpilliorkestri dirigentide konkursi korraldamises. Reet Braueri juhendamisel sai orkestrijuhi diplomi 43 õpilast. Praegu töötavad neist orkestrijuhtidena Tarmo Kivisilla, Riho Sild, Lauri Metus, Pille Ehelaid, Tanel Soovares, Liia Ringo, Hiie Kroon.

Jääme meenutama Reeta kui empaatilist ja elavat, märkavat, huvitunud ja hoolivat kaaslast, kes oma aastakümnete pikkuse asjatundliku orkestritegevuse ning kohusetundliku, süstemaatilise ja sihikindla õpetajatööga on jätnud Eesti puhkpilliorkestrite ja nende juhtide kujunemisse tuntava jälje.

Klassikalise muusika suurteosed puhkpilliorkestri seades

kontsert

Uus aeg! Veebruaris toimuma pidanud Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri klassikakontsert toimub 19. märtsil 2022 kell 18.00 Rahvusooper Estonia kammersaalis!

Kontserdil kõlavad klassikalise muusika kuldvaramusse kuuluvad teosed. Autoritest esitame Felix Mendelssohni, Johann Straussi, Arturo Márquezi, Claude-Michel Schönbergi jt heliloojate muusikat.

Solistina teeb kaasa baritonilaulja Atlan Karp, kelle esituses kõlavad orkestri saatel suurepärased muusikapärlid Rossini, Mascagni ja Bizet’ ooperitest. 

Atlan Karp omandas ooperilaulja magistrikraadi 2008. aastal Sibeliuse Akadeemias Helsingis. 2007–2012 töötas ta teatris Vanemuine koosseisulise ooperisolistina ning on alates 2012. aastast vabakutseline laulja.

Dirigeerivad: Tarmo Kivisilla ja Diana Mäeväli

Piletid on saadavas Fienta süsteemi kaudu ning pool tundi enne algust kohapeal.
Pileti hind: 7 EUR (eelkooliealistele lastele ja pensionäridele tasuta)

Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2022

konkurss

Laupäeval 12. märtsil 2022 kell 11.00 toimub Estonia Kontserdisaalis Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2022. Neljateistkümne puhkpilliorkestri hulgas astub üles ka Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester.

Ajakava ja esinejad

Tulge meid kuulama ja pöialt hoidma!

19.02.2022 kontsert JÄÄB ÄRA

kontsert

 
Sel laupäeval, 19. veebruaril 2022 Vene Kultuurikeskuses toimuma pidanud Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri kontsert JÄÄB ÄRA.
 
Anname peagi teada kontserdi uue aja ja koha!
Kõik juba ostetud piletid kehtivad uuel kuupäeval.
 
Tervist soovides
Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri juhatus

Esineme 9. oktoobril 2021 Kohtla-Järve Kultuurikeskuses

aastapäevakontsertkontsert

Oma 70. sünnipäeva puhul kostitab Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester kuulajaid-vaatajaid veel ühe kontsertetendusega filmiklassika parimatest paladest. Esineme 9. oktoobril 2021 Kohtla-Järve Kultuurikeskuses!

Sümfoonilise puhkpillimuusika toel toome seekord lavale unustamatud lauluviisid ja suurepärased tantsud, mis seotud kuulsate filmidega. Et orkestri  viimastel hooaegadel on üles astutud väga  erilaadsete muusikaliste kavadega ning mitmetel mängijatel on olemas aktiivne kokkupuude filmitegemisega, siis raamibki orkestri 70. sünnipäeva kontsertetendus “Pildi sees ja raamist väljas”.  Kõlab legendaarsete filmide muusika, mida on mängijatel hea mängida ning kuulajatel mõnus kuulata ja ära tunda.

Muusikalise filmilindi aitavad pildina elavdada tantsustuudio Viis Tähte, näitlejad Liia Kanemägi ja Erki Aule ning laulusolist David O’Brock. 

Kaadreid helipilti juhatavad dirigendid Tarmo Kivisilla ja Diana Mäeväli.

Kontsert on tasuta.

Seoses Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutega Covid-19 viiruse leviku tõkestamiseks on korraldajal õigus kohapeal  kontrollida 18a ja vanemate kontserdikülastajate nakkusohutust (digitaalne või paberkandjal tõend vaktsineerituse või Covid-19 läbipõdemise kohta, nõuetekohaselt tehtud antigeen-RTD või  PCR-testi negatiivse tulemuse kohta või arsti kinnitus vaktsineerimise ja testimise vastunäidustuse kohta). Kohapeal kiirtestimise võimalust ei ole. Kõigil kontserdikülastajatel palume kontserdipaigas vastutustundlikult kasutada desinfitseerimisvahendeid, samuti soovitame kanda ka kaitsemaski.


В честь своего 70-летия Духовой оркестр Таллиннского технического университета порадует слушателей-зрителей концертным исполнением лучших произведений из киноклассики.

При поддержке симфонической духовой музыки мы продемонстрируем на сцене незабываемое пение и великолепные танцы, связанные с известными фильмами. Поскольку последние несколько лет оркестр выступал с различными музыкальными программами, и многие музыканты даже участвовали в съёмках фильмов, то тема нашего концертного представления в честь 70-летия оркестра «Звучала музыка с экрана». Во время концерта будет звучать музыка из легендарных фильмов, полюбившаяся нашим музыкантам, а слушателям приятно будет слушать и узнавать знакомые мелодии.

Наполнить яркими красками концерт помогут танцевальная студия «Пять звёзд», актёры Лийа Канемяги и Эрки Ауле и вокалист Дэвид О’Брок.

Руководить перевоплощением нот в мелодию будут несравненные дирижёры Тармо Кивисилла и Диана Мяэвяли.

Концерт бесплатный.

В связи с введёнными Правительством Республики ограничениями для предотвращения распространения вируса Covid-19, организатор имеет право на месте проверять у людей старше 12-ти лет цифровое или бумажное подтверждение о вакцинации от вируса, перенесённом заболевании, результаты корректного проведённого анализа на антигены-RTD или PCR-тест с негативным результатом или заключение врача о противопоказании к вакцинации и сдаче анализов. Мы просим всех посетителей концерта ответственно использовать дезинфицирующие средства на концертной площадке, а также рекомендуем носить защитную маску.

 

“Pildi sees ja raamist väljas” – Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkestri juubelikontsert

aastapäevakontsertkontsert

Oma 70. sünnipäeva puhul kostitab TTÜ puhkpilliorkester kuulajaid-vaatajaid kontsertetendusega filmiklassika parimatest paladest.

Sümfoonilise puhkpillimuusika toel toome seekord lavale unustamatud lauluviisid ja suurepärased tantsud, mis seotud kuulsate filmidega. Kontsertetendust nautides lase fantaasia lendu ja tunneta, kas läbi õhu tuhiseb parajasti Batman või liugleb Aladdin oma võluvaibal, lähenevad Roosat Pantri või Bondi, James Bondi sammud, kas vihaselt välgatab nuga Hitchcocki õudusklassikast või tantsiskledes helgib kuujõgi, mõtiskle vihmale järgneva vikerkaare lõputuse ja vilkuva tähe lõplikkuse üle, aima, kuis kaunitarile ulatab kohmakalt käe koletis ning piraatide kaasahaarava ülemeelikuse paneb paika unustamatu A-rühm…

Juubelikontsert

Kontsertetendus “Pildi sees ja raamist väljas” püüab kaadrisse ühe “rauakooli orkestri” tänased muusikalised tegemised. Kuna kollektiivil on viimastel hooaegadel väga erilaadseid muusikalisi kavu olnud, samas ka aktiivne kokkupuude filmitegemisega (me mängijaid näeb näiteks peatselt linastuvas Tenetiski!) ning muigamapanevaid kaadreid sünnib nii iganädalastes proovides kui harjutuslaagrites – raamibki orkestri 70. sünnipäeva legendaarsete filmide muusika, mida on mängijatel hea mängida ning kuulajatel mõnus kuulata ja ära tunda.

Muusikalise filmilindi aitavad pildina elavdada näitlejad Ursel Tilk (Paide teater) ja Doris Tislar (Eesti Noorsooteater), tantsijad stuudiotest, kellega orkestril olnud varasematel aastatelgi suurepärane koostöö, ning üllatusi pakkuvad sekka ka laulusolistid. Kaadreid helipilti juhatavad dirigendid Tarmo Kivisilla ja Diana Mäeväli.

PILET 10 € / vilistlane 7€ /toetaja 25€

Kuni 12-aastased lapsed (k. a) pääsevad koos vanematega kontserdile tasuta.

Kohtumiseni 17. oktoobril algusega kell 17 Vaba Lava teatrikeskuses Telliskivi Loomelinnakus!

———————————–

NB! Kontserdile järgneb vastuvõtt ja pidu Tallinna Tehnikaülikooli aulas, kuhu ootame kõiki vilistlasi ja sõpru. Tantsime, sööme head ja paremat ning meenutame ühiselt koos veedetud aegu.

Rohkem infot orkester@orkester.ee.

  • 1
  • 2
  • 8

13.03.2019 Stuudiokontsert Klassikaraadios

Arhiiv