TTÜ Puhkpilliorkester

Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester

Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkester asutati 1950. aasta sügisel ning on Tallinna Tehnikaülikooli esindusorkester. 2014. aastast on orkestri peadirigent Tarmo Kivisilla ja 2016. aastal liitus ka dirigent Diana Mäeväli. Kontsertkoosseisus mängib orkestris ligi 45 eri vanuses liiget.

Pidevalt tegutsedes on orkester marssinud nii laulupeo rongkäikudes kui esinenud Tallinna Tehnikaülikooli mitmesugustel üritustel ning teinud huvitavaid koostööprojekte erinevate solistide, näitlejate ja kooridega.

Orkester on osalenud rahvusvahelistel konkurssidel Eestis ja välismaal, näiteks Itaalias (2001), Ungaris (2010), Lätis “Baltic Open” (2015 ja 2017). Eesti Kooriühingu muusikanõukogu on tunnustanud orkestrit tiitliga “Aasta orkester 2016” ning peadirigenti Tarmo Kivisillat “Aasta orkestridirigent 2017”.

Aastal 2018 sai Tehnikaülikooli puhkpilliorkester Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril D grupis I koha, aastal 2020 saavutas orkester kõrgeimas E-kategoorias päeva parimate punktidega I koha ning viimati 2022. aasta 12. märtsil saavutas orkester taaskord, kõrgeimas E-kategoorias, I koha.

Viimane uudis:

Kutsume talvekontserdile “Lux Aurumque”

Pime ja keeruline aeg nõuab valgust. Muusikapalad, mis kontserdil kõlavad, on valitud soovist jagada kuulajatega helidesse valatud kirkust ja helgust. Vahepaladeks orkestrimängijate isiklikud lood ja mälestused pühadest. Muusikavalik on kantud hingedeaja ja suurte pühade vahelisest piirilolemise ja seotuse tundest, mis ikka ja jälle meeltesse kinnistub.   Kutsume kõiki puhkpillimuusika austajaid ja meie orkestri fänne 11. […]

Loe edasi