TTÜ Puhkpilliorkester

Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester

Tallinna Tehinkaülikooli Puhkpilliorkester asutati 1950. aasta sügisel ning on Tallinna Tehnikaülikooli esindusorkester. 2014. aastast on orkestri peadirigent Tarmo Kivisilla ja 2016. aastal liitus ka dirigent Diana Mäeväli. Kontsertkoosseisus mängib orkestris ligi 45 eri vanuses liiget.

Pidevalt tegutsedes on orkester marssinud nii laulupeo rongkäikudes kui esinenud Tallinna Tehnikaülikooli mitmesugustel üritustel ning teinud huvitavaid koostööprojekte erinevate solistide, näitlejate ja kooridega.

Orkester on osalenud rahvusvahelistel konkurssidel Eestis ja välismaal, näiteks Itaalias (2001), Ungaris (2010), Lätis “Baltic Open” (2015 ja 2017). Eesti Kooriühingu muusikanõukogu on tunnustanud orkestrit tiitliga “Aasta orkester 2016” ning peadirigenti Tarmo Kivisillat “Aasta orkestridirigent 2017”.

Aastal 2018 sai Tehnikaülikooli puhkpilliorkester Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril D grupis I koha, aastal 2020 saavutas orkester kõrgeimas E-kategoorias päeva parimate punktidega I koha ning viimati 2022. aasta 12. märtsil saavutas orkester taaskord, kõrgeimas E-katekoorias, I koha.

Viimane uudis:

Lahkunud on meie kauaaegne dirigent ja orkestrijuhtimise õppejõud Reet Brauer

Reedel, 15. juulil lahkus meie seast Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri endine, kauaaegne peadirigent ja orkestrijuhtimise õppejõud Reet Brauer. Reet Brauer (Raadik) lõpetas 1976. a Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) puhkpilliorkestri dirigeerimise erialal, juhendajaks Helmut Orusaar. Pärast õpinguid töötas ta aastatel 1977-1984 Tallinna Tuletõrjeühingu puhkpilliorkestri dirigendina. Alates 1985. aastast oli Reet Brauer Tallinna Tehnikaülikooli […]

Loe edasi