TTÜ Puhkpilliorkester

Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester

Tallinna Tehinkaülikooli Puhkpilliorkester asutati 1950. aasta sügisel ning on Tallinna Tehnikaülikooli esindusorkester. 2014. aastast on orkestri peadirigent Tarmo Kivisilla ja 2016. aastal liitus ka dirigent Diana Mäeväli. Kontsertkoosseisus mängib orkestris ligi 45 eri vanuses liiget.

Pidevalt tegutsedes on orkester marssinud nii laulupeo rongkäikudes kui esinenud Tallinna Tehnikaülikooli mitmesugustel üritustel ning teinud huvitavaid koostööprojekte erinevate solistide, näitlejate ja kooridega.

Orkester on osalenud rahvusvahelistel konkurssidel Eestis ja välismaal, näiteks Itaalias (2001), Ungaris (2010), Lätis “Baltic Open” (2015 ja 2017). Eesti Kooriühingu muusikanõukogu on tunnustanud orkestrit tiitliga “Aasta orkester 2016” ning peadirigenti Tarmo Kivisillat “Aasta orkestridirigent 2017”.

Aastal 2018 sai Tehnikaülikooli puhkpilliorkester Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril D grupis I koha ning 2020. aasta 3. oktoobril kõrgeimas E-kategoorias päeva parimate punktidega I koha. 

Viimane uudis:

Klassikalise muusika suurteosed puhkpilliorkestri seades

Uus aeg! Veebruaris toimuma pidanud Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri klassikakontsert toimub 19. märtsil 2022 kell 18.00 Rahvusooper Estonia kammersaalis! Kontserdil kõlavad klassikalise muusika kuldvaramusse kuuluvad teosed. Autoritest esitame Felix Mendelssohni, Johann Straussi, Arturo Márquezi, Claude-Michel Schönbergi jt heliloojate muusikat. Solistina teeb kaasa baritonilaulja Atlan Karp, kelle esituses kõlavad orkestri saatel suurepärased muusikapärlid Rossini, Mascagni ja Bizet’ […]

Loe edasi