Lahkunud on meie kauaaegne dirigent ja orkestrijuhtimise õppejõud Reet Brauer

dirigentkoosseis
Foto: Jüri Kristian

Reedel, 15. juulil lahkus meie seast Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri endine, kauaaegne peadirigent ja orkestrijuhtimise õppejõud Reet Brauer.

Reet Brauer (Raadik) lõpetas 1976. a Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) puhkpilliorkestri dirigeerimise erialal, juhendajaks Helmut Orusaar. Pärast õpinguid töötas ta aastatel 1977-1984 Tallinna Tuletõrjeühingu puhkpilliorkestri dirigendina.

Alates 1985. aastast oli Reet Brauer Tallinna Tehnikaülikooli (varasema nimega Tallinna Polütehniline Instituut) puhkpilliorkestri dirigent ja aastatel 1995-2014 ka selle orkestri peadirigent. 1999. a Vilniuses toimunud Baltimaade XIII üliõpilaste laulu– ja tantsupeol “Gaudeamus 99” oli Reet Brauer puhkpilliorkestrite üldjuht.

Reet Brauer koolitas pea veerandsaja aasta jooksul Tallinna Pedagoogikaülikooli (end. Tallinna Pedagoogiline Instituut, praegu Tallinna Ülikool) muusikakateedris orkestrijuhtimise eriala tudengeid ning koostöös ülikooliga osales aktiivselt ka 1993., 1996. ja 2000. aasta vabariikliku noorte puhkpilliorkestri dirigentide konkursi korraldamises. Reet Braueri juhendamisel sai orkestrijuhi diplomi 43 õpilast. Praegu töötavad neist orkestrijuhtidena Tarmo Kivisilla, Riho Sild, Lauri Metus, Pille Ehelaid, Tanel Soovares, Liia Ringo, Hiie Kroon.

Jääme meenutama Reeta kui empaatilist ja elavat, märkavat, huvitunud ja hoolivat kaaslast, kes oma aastakümnete pikkuse asjatundliku orkestritegevuse ning kohusetundliku, süstemaatilise ja sihikindla õpetajatööga on jätnud Eesti puhkpilliorkestrite ja nende juhtide kujunemisse tuntava jälje.

Eelmine
Klassikalise muusika suurteosed puhkpilliorkestri seades
Järgmine
Kutsume talvekontserdile “Lux Aurumque”